Pár slov o nás...

Jsme malá chovatelská stanice, která se věnuje chovu siamských a orientálních koček. Siamky mě od první chvíle naprosto uchvátily svým aristokratickým vzhledem, který je tak jedinečný, štíhlou a elegantní stavbou těla, pohledem a barvou oka a  především jejich milým temperamentem. Se siamkou se člověk nemůže nikdy nudit, jsou to všudypřítomní asistenti, kteří vyžadují mnoho pozornosti, ale s láskou ji svému člověku vrací. Po setkání s mým prvním seychelským kocourkem Actimelem jsem byla naprosto okouzlená, byla to láska na první pohled a hned jsem věděla, že se tyto kočky stanou nedílnou součástí mého života. Od té doby nám pár kočiček přibylo, každá je jedinečnou osobností, a já věřím, že jsou dobrým základem našeho budoucího chovu. První kočičkou v naší chovatelské stanici byla Evanescence Sia Alicia*, krásná černá orientálka, která si nás svojí povahou získala od prvního dne. Následoval import z Maďarska- siamský kocourek Barni s čokoládovými odznaky, který je bezvýhradně zamilován do černošky Evanescence. V dubnu 2011 se naše rodina rozrostla o nádherdnou havanu Jasmin z chovatelské stanice Simon. Zatím posledním přírustkem je kocourek Dayo, kterého jsme si přivezli z Lotyšska z chovatelské stanice Alario. Dayo je neskutečně přátelský, mazlivý a milý kocourek, neměl absolutně žádný problém s aklimatizací. Je to sebevědomé a krásné mohutné zvíře s tmavě modrýma očima a já jsem moc šťastná, že jsem dostala tuto šanci a Aljona ho svěřila právě mně.

 

Všechny naše kočky mají k dispozici celý byt, mohou se po něm pohybovat podle libosti, nejraději jsou samozřejmě právě tam, kde se něco děje nebo u páníčků na klíně.

Pro pohodu našich miláčků je důležitý nejen neustálý kontakt s lidmi, ale také správná výživa. Krmíme výhradně kvalitními granulemi značek Taste of the Wild a Orijen, které neobsahují obiloviny, a německými superprémiovými granulemi Leonardo. Všechny tyto značky obsahují vysoké procento kvalitního masa, plus další zdraví prospěšné látky. Každý den také zpestřujeme jídelníček nezbytným přemraženým syrovým masem, nejraději si kočičky pochutnávají na pštrosím mase, které máme zajištěno z nedaleké farmy. Pštrosí maso je mimořádně kvalitní, s minimálním obsahem cholesterolu. Dále podáváme kuřecí prsíčka, stehenní řízky, krky a srdíčka, hovězí srdce a maso, z ryb lososa nebo pangasia, krůtí masíčko, vysoce dietní králičí maso, tvaroh, tatra mléko a sýr cottage. Samozřejmostí jsou nejrůznější pamlsky. Na výživu klademe velký důraz, rozhodně nechceme na krmení šetřit, neboť právě kvalitní strava je základem spokojeného a dlouhého  kočičího života.